Ostatnio dodane w dziale WIADOMOŚCI


Przekazanie placu budowy na potrzeby nowego oddziału przedszkola w Oławiedodano: 23-07-2019

Przekazanie placu budowy na potrzeby nowego oddziału przedszkola w Oławie

W dniu 23 lipca burmistrz Oławy Tomasz Frischmann wraz z prezesem Towarzystwa Budownictwa Społecznego „TBS” Sp. z o.o. z siedzibą w Kamiennej Górze, w towarzystwie oławskich mediów przekazali plac budowy inwestycji pn.: „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania części parteru budynku dawnych stajni i ujeżdżalni w Oławie przy ul. 3 Maja (dz. nr 23/76) na działalność związaną z prowadzeniem przedszkola oraz rozbudowa i przebudowa placu zabaw zlokalizowanego na dz. nr 23/68 wraz z zakupem, dostawą i montażem wyposażenia wszystkich zaprojektowanych pomieszczeń i placu zabaw”.

Transmisja czerwcowej sesji Rady Powiatudodano: 27-06-2019

Transmisja czerwcowej sesji Rady Powiatu

Zapraszamy do obejrzenia transmisji czerwcowej sesji Rady Powiatu.

Powstał Samorządowy Komitet Strategiczny Powiatu Oławskiegododano: 09-05-2019

Powstał Samorządowy Komitet Strategiczny Powiatu Oławskiego

W dniu 8 maja w Urzędzie Gminy w Domaniowie przedstawiciele pięciu samorządów podpisali list intencyjny dotyczący wyrażenia woli współpracy miedzy Powiatem Oławskim a gminami leżącymi w jego granicach administracyjnych tworząc Samorządowy Komitet Strategiczny Powiatu Oławskiego. Co to oznacza dla zwykłego mieszkańca naszego regionu? Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Nowe mosty w Oławiedodano: 11-03-2019

Nowe mosty w Oławie

W dniu 11 marca w Sali Rajców oławskiego ratusza odbyła się konferencja prasowa, na której podpisano porozumienie między 6 samorządami w kwestii budowy mostu na rzece Odrze, będący drugą przeprawą przez tą rzekę w Oławie i mostu na rzece Oława, co jest kluczowe dla rozwiązania problemów komunikacyjnych w naszym mieście. Porozumienie dotyczy opracowania dokumentacji m.in. decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Jej przygotowanie może potrwać nawet 3 lata, sama budowa zajmie drugie tyle. Koszt całości inwestycji wyniesie 140 mln zł i znacznej większości pokryte zostanie z rządowego programu.

Mieszkania Plus w Oławie - konferencja prasowadodano: 27-02-2019

Mieszkania Plus w Oławie - konferencja prasowa

W dniu 27 lutego odbyła się konferencja prasowa dotycząca budowy mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie +. Na konferencji obecni byli przedstawiciele Urzędu Miejskiego i spółki PFR Nieruchomości, która to realizuje tan program na terenie całego kraju. Ile mieszkań powstanie, jaki będzie czynsz i średnia ich powierzchnia? Zapraszamy do obejrzenia materiału z konferencji.

Oławski Polonez Maturzystów 2019dodano: 25-01-2019

Oławski Polonez Maturzystów 2019

Oławskie Polonezy Maturzystów odbywały się w różnej aurze, jednak nigdy,, a była to ósma jego edycja, w tak zimowych warunkach. Organizatorami tegorocznego przedsięwzięcia byli: Starostwo Powiatowe w Oławie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Zjednoczonej Europy w Oławie.

Orszak Trzech Króli w Oławiedodano: 08-01-2019

Orszak Trzech Króli w Oławie

6 stycznia ulicami ponad 700 miejscowości w Polsce przeszedł jedenasty Orszak Trzech Króli. Warto zaznaczyć, że każdego roku przybywa 100 nowych miast, w których jest on organizowany W Oławie odbył się on już po raz 6. Tegoroczny przebiegł pod hasłem "Odnowi oblicze ziemi" a w naszym mieście rozpoczął się o godz 14 sprzed sanktuarium NMP Matki Pocieszenia, od którego uczestnicy przeszli do sceny przy kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, gdzie młodzież szkolna tradycyjnie przygotowała inscenizację. Następnie biorący udział w orszaku prowadzeni przez gwiazdę i dwójkę aniołów przemaszerowali ulicami Oławy do kościoła Miłosierdzia Bożego, gdzie złożono pokłon Dzieciątku Jezus. Te największe w naszym kraju jasełka tradycyjnie zakończyły się koncertem kolęd.

27 Finał WOŚP w Oławie - konferencja prasowadodano: 04-01-2019

27 Finał WOŚP w Oławie - konferencja prasowa

W dniu 4 stycznia na oławskim Rynku odbyła się konferencja Sztabu WOŚP, na której organizatorzy przedstawili jakie atrakcje zostały przygotowane na tegoroczny 27 Finał , który odbędzie się w dniu 13.01.2018. Dodatkowo uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, także zaprosili do wzięcia udziału w tegorocznym finale do budynku szkoły, w którym w dniu 11 stycznia będzie czekało mnóstwo atrakcji.

Sesja Powiatu - 19.12.2018dodano: 19-12-2018

Sesja Powiatu - 19.12.2018

III Sesja Rady Powiatu w Oławie z dnia 19 grudnia 2018 r.

100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Oławiedodano: 19-11-2018

100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę w Oławie

W dniach 9-11 listopada w Oławie odbyła się kulminacja obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wśród wielu wydarzeń najważniejszym było odsłonięcie pomnika na placu przy ul. Spacerowej.

Bieg Dla Chorych Na Raka – Memoriał Eli Wojdyłydodano: 16-10-2018

Bieg Dla Chorych Na Raka – Memoriał Eli Wojdyły

W dniu 14 października w parku miejskim, obok oławskiego dworca PKP, odbył się Bieg Dla Chorych Na Raka – Memoriał Eli Wojdyły. Była to pierwsza edycja biegu poświęconego zmarłej działaczce społecznej i oławskiej radnej, która przez wiele lat działając w stowarzyszeniu Zawsze Kobieta wspierała osoby dotknięte chorobą nowotworową i propagowała widzę na temat m.in. profilaktyki raka piersi. Bieg na 3 kilometrowej trasie miał charakter honorowy i nie liczył się czas ale udział w nim. Obok biegu dla Eli prowadzona była zbiórka pieniędzy dla Izy, która cierpi na chorobę GVHD, czyli przeszczep przeciwko gospodarzowi, która nieleczona może prowadzić do śmierci. W programie całej imprezy znalazło się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, wśród nich między innymi loteria fantowa z cennymi nagrodami.

Marsz Różowej Wstążki w Oławiedodano: 12-10-2018

Marsz Różowej Wstążki w Oławie

W dniu 11 października, jak co roku, odbył się Marsz "Różowej wstążki". Tegoroczny był jednak szczególny, bowiem poświęcony był Elżbiecie Wojdyle przewodniczącej oławskiego Stowarzyszenia Zawsze Kobieta, który była pomysłodawczynią marszu i inicjatorką wielu wydarzeń związanych z profilaktyką raka piersi u kobiet.

Oławskie Forum Rozwoju - konferencja prasowadodano: 08-10-2018

Oławskie Forum Rozwoju - konferencja prasowa

Konferencja prasowa stowarzyszenia Oławskie Forum Rozwoju. Członkowie stowarzyszenia protestują przeciwko przeniesieniu Dworca PKP na os. Sobieskiego i przedstawiają swój program wyborczy. Dworzec PKP, Oława 7.10.2018.

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogachdodano: 22-09-2018

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach

W dniu 19 września 2018 r. obchodzony był Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. W związku z prowadzonymi dwudziestoczterogodzinnymi działaniami EDWARD 2018 mającymi na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oławie przygotowali działania informacyjno-edukacyjne, do udziału w których zaproszono młodzież Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie.

Pokaz udzielania pierwszej pomocy cz.2dodano: 24-06-2018

Pokaz udzielania pierwszej pomocy cz.2

Lato jest okresem, w który m bardzo często dochodzi do różnych wypadków, aby pokazać jak zachować się w takich przypadkach oławscy strażacy i ratownicy medyczni w współpracy Galerią QuickPark zorganizowali pokaz pierwszej pomocy.


 następne >

WiadomościForum
Relacje video, reportaże i transmisje na żywo wydarzeń powiatu oławskiego.

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | regulamin | polityka prywatności | redakcja | mapa strony | reklama | Od 2007 roku YT: olawa24