reklama


Konferencja Stowarzyszenia Oławskiego Forum Rozwojudodano: 21-08-2017
tak 175 nie 8
podoba mi się:


Subskrybuj


Waszym zdaniem (opinii: 13. )autor:


(03-09-2017) ~ Budowlaniec
Do "Stowarzyszenia Oławskiego Forum" te latarnie na zdjęciach to jest żelbet, utrata otuliny nie wpływa na nośność słupa, aczkolwiek z biegiem czasu -(kilkanaście lat) korozja może osłabić konstrukcję.
Trzeba trochę wiedzy technicznej aby wypowiadać się w danym temacie, szukacie dziury w całości.
Przedstawcie obliczenia finansowe - korzyści, utrzymanie, koszty instalacji (wymiana akumulatorów) i zobaczycie, że to nie jest tak różowo. Bo tam gdzie jest energia elektryczna nie ma najmniejszego sensu umieszczać lamp fotowoltanicznych.
Jak chcecie być ekologiczni to może miasto powinno podpisać umowę na dostawę prądu z wiatraków, które stoją w Gaju Oławskim, może będzie taniej a może drożej bo nie wiem po jakich stawkach sprzedaje się prąd, ale Wy jako Stowarzyszenie możecie zebrać te informacje i promować proekologiczne rozwiązania.
Pozdrawiam mgr inż. budownictwa lądowego.
(29-08-2017) ~ Kibic MGKS
Ale wy jestescie naiwni takimi wpisami tylko podgrzewacie temat. Niektorzy juz sprzedali wylewnie innym pomysl zarowki LED. A wystarczylo zignorowac.
(29-08-2017) ~ Zbigniew T.
Do ~ do pseudo ekspertów. Jakim niby ekspertem jest rzeczony Betker? Nie ma on żadnego wykształcenia kierunkowego ani doświadczenia zawodowego. Jest zwykłym bajarzem gawędziarzem, nie zaś autorytetem w temacie odnawialnych źródeł energii. Oława ma wprowadzać jakieś rozwiązania, ponieważ są już one w Koziej Wólce czy innej? Jeżeli zastosowano takie rozwiązania już w innych gminach, to niech przedstawi dokładne rozliczenie finansowe tego rozwiązania.
(28-08-2017) ~ Zbigniew T.
Facet bredzi jak potłuczony. Jakie godziny świetlne?! Godzina świetlna jest miarą odległości. Prędzej godziny nasłonecznienia. 80% nasłonecznienia w Polsce przypada na okres wiosenno-letni. Co w takim razie z okresem jesienno-zimowym, gdzie noce są najdłuższe, dni pochmurne, a kąt padania światła słonecznego najmniej korzystny. W ogóle facet nie uwzględnia kosztów akumulatorów, nie uwzględnia kosztów czyszczenia i konserwacji paneli fotowoltaicznych (przecież one są przy drogach, zanieczyszczają je ptaki itd., deszcz tu niczego nie spłucze). Wiele latarń jest zacienionych przez budynki i drzewa. Po co montować panele, jeżeli istnieje w danym miejscu instalacja elektryczna? Żadna oszczędność! Niech pokaże wyliczenia kosztów bez uwzględnienia dofinansowania, bo to jest sukcesywnie obniżane, w związku z nieopłacalnością tego typu rozwiązań. Dlaczego miasto miałoby zajmować się oświetlaniem dróg, które do niego nie należą?
Gadanie o tym, na co można przeznaczyć 1,2 mln zł, to zwykłe odwracanie uwagi od tematu. Czy w ogóle podczas tej pseudo konferencji zadał ktoś merytoryczne pytania?
(26-08-2017) ~ do pseudo ekspertów
Drodzy Państwo, którzy krytykujecie ten pomysł, mam do was zasadnicze pytanie. Kim wy k..a jesteście? Jeżeli rzeczywiście, jesteście takimi ekspertami to przedstawcie się, podajcie swoje wykształcenie i kwalifikacje. Jak widzę to Wy nie macie zielonego pojęcia na temat tego co może się opłacać a co nie. Jeżeli reprezentujecie którąś z opcji politycznych to nawet się do tego nie przyznawajcie bo to wstyd, wypowiadać bzdury, że coś się nie opłaca nie mając o tym zielonego pojęcia a powoływanie się na opinię jakiegoś elektryka Pana Kazia to już kompletna żenada. Poczytajcie, zapoznajcie się co ile kosztuje, jakie można pozyskać finansowania itp. a dopiero później zabierajcie się za krytykę. Oj widzę boli kogoś,że konkurencja może się pojawić. Alej jeszcze Was zaboli nawet się nie spodziewacie ;)
(25-08-2017) ~ StowarzyszeniE Oławskiego Forum
Latarnia ze zdjęcia D - na prawie całej jej długości nie ma betonu (!), wystają pręty zbrojeniowe. Na dobry rzut oka ona ugina się w kształt łuku (łamie się)...

I to jest najbardziej "reprezentacyjny" wizerunek ich stanu - 4 latarnie na Placu Zamkowym tuż przed nosem zarządcy (odpowiedzialnego) za oświetlenie miejskie.(23-08-2017) ~ Marian
Chyba faktycznie startują do polityki bo zero realizmu, darmowy prąd - nie ma czegoś takiego.
Już dawno bym założył to w domu jakby to było za darmo.
Liczą pieniądze, których nie ma i głupie inwestycje wirtualne, oczywiście przy swoich miejscach zamieszkania.
Myślenie że solary są za darmo to czysta abstrakcja, a gdzie magazynowanie prądu?
Wiedza techniczna tego Pana jest zerowa.
Na polityka się nadaje, bo gładko bajki opowiada.
(22-08-2017) ~ Robert
Marzeniami lub iluzjami jest zamieszczanie głupot na stronie UM, że w Oławie dobrze się żyje bo liczba mieszkańców wzrosła o 0,004%
(22-08-2017) ~ gość
Podobno chcą wystawić swoich kandydatów w wyborach samorządowych do rady miejskiej - marzenia to piękna rzecz i na tym koniec.
(22-08-2017) ~ gość
Skąd się ten gość urwał?
Te lampy wymagają akumulatorów i trzeba je co 5 lat wymieniać to jest potężny koszt, nie mówiąc że panele słoneczne też się zużywają, nie dość że cholernie drogie to po 10 latach wymagają wymiany.
Ten wiatraczek to nieporozumienie wogóle nie dają prądu szkoda go instalować.
Lampy są cholernie drogie, gdzie on widzi oszczędności?
Ekonomista z Bożej łaski.
CZy to nie jest sprzedawca solarów? Chce swoje produkty sprzedać.
Niech trochę poczyta w necie a później konferencje robi.
Jakoś nie widać żeby ludzie masowo montowali solary bo to utopijna technologia, droga i bezwartościowa.
Mieszka na Wiejskiej niech się przejdzie na Nowy Otok i poogląda jak solary wyglądają, my to już mamy testowo w Oławie i d... nie urywa.
Rozmawiałem z z elektrykiem który to montował i szału nie ma.


Jakie oszczędności co 5 lat
(22-08-2017) ~ JAn
A gdzie to stowarzyszenie jest zarejestrowane?
(22-08-2017) ~ gość
On jest od Cezarego Przybylskiego (tego z PO)? Bo Forum Rozwoju to jest ugrupowanie Przybylskiego jak odszedł z PO.
(22-08-2017) ~ gość
Skąd się gościu urwał, pomysł ciekawy tylko jak go zrealizować? Dlaczego tego projektu nie przedstawi na sesji Rady Miejskiej to dopiero byłby ubaw.


OLAWA.TV - Konferencja Stowarzyszenia Oławskiego Forum Rozwoju

Konferencja z dnia 21 sierpnia dotycząca pomysłu modernizacji miejskiego oświetlenia i oszczędności z tym związanych, które można by przeznaczyć na różnego rodzaju lokalne projekty.

WiadomościForum
Relacje video, reportaże i transmisje na żywo wydarzeń powiatu oławskiego.

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | regulamin | polityka prywatności | redakcja | mapa strony | reklama | Od 2007 roku YT: olawa24