Nowe mosty w Oławiedodano: 11-03-2019
tak 1 nie 0
podoba mi się:


Subskrybuj


Waszym zdaniem (opinii: 1. )autor:


(11-03-2019) ~ gość
Co widzę i słyszę, że Wołów, Oława - co to za różnica ... ważne, że budujemy mosty;)

Dla mnie nie ma problemu, oby powstały.
Komentarze na OSI (opinii: 9. )

(11-03-2019) ~ Oławianin
No właśnie. Przedstawiciel OTVK zadał bardzo istotne pytanie. Konkluzja jest tylko jedna. Ten most nie rozwiąże w żadnym stopniu problemów zakorkowanej Oławy. Mało tego, kwestia dróg łączących jakoś za bardzo nie była podnoszona na tej konferencji, a przecież to składowa inwestycja i bardzo droga. Ale ogólnie panowie spotkali się w miłej atmosferze.
(11-03-2019) ~ fan ładnej wioli i tomka
ładna wiola z mężem pewnie są zadowoleni z tego sukcesu.Przecież to takie osiągnięcie.
(11-03-2019) ~ Issak Soltzman
Panie Rolf ... pisze to zupełnie poważnie .
Pan i pańscy zaufani ludzie powinniście kontrolować inwestycje miasta i gminy Oława ... . O trafności inwestycji nie dyskutuje mogło by być różnie -- pomnik Kaczyńskiego w Oławie ... synagoga i wielki obelisk upamiętniający zbrodnie Polaków na żydach ... pomińmy to ... Ale dosłownie każdy grosz byłby rozliczony ... i jestem przekonany ,że każdy urzędnik mający jakikolwiek wpływ na finanse zostałby przez Pana przebadany warografem ---
Panie Rolf jestem za tym aby to Pan był nadzorcą inwestycji miasta i gminy Oława !
(11-03-2019) ~ Rolf Michałowski
Uważam, że wcale nie jest tak, że burmistrz i cała ta koalicja tylko obiecują i wcale nie chcą budować tego mostu, czy obwodnicy. Przy tak dużej inwestycji można wyprowadzić mnóstwo pieniędzy, a to kusi i to bardzo. Zapytajcie sitwę Kownackiego. Zobaczcie sami, ile kasy zostało wyprowadzone przy budowie kanalizacji w Gminie Wiejskiej Oława – zakładka „Ile naprawdę kosztowała kanalizacja” na stronie „stanowice-marcinkowice.hpage.com”

Wierzę jednak w to, że aktualny rząd RP zbuduje takie mechanizmy kontrolne dla samorządów, że takie inwestycje będą musiały być rozliczane uczciwie. Bardzo wiele zależy przy tym od radnych, bo to oni stanowią lokalne prawo i są ustawowo zobowiązani do kontrolowania przestrzegania tego prawa i to zanim dojdzie do korupcji urzędników przez oligarchów. Rozliczymy ich z tego obowiązku bardzo skrupulatnie.
(11-03-2019) ~ kierowca
Panie Burmistrzu prosze zrobic wszystko aby ten most zostal zbudowany.
(11-03-2019) ~ gość
Cosik cichuteńko o obwodnicy a przecież obwodnica dla naszego miasta jest ważniejsza jak mosty ?
(11-03-2019) ~ do oławiaka
Jak wygra wybory PO to się zmieni koalicjanta i tyle. Jaki to problem dla BBSu? Pokazali już pod koniec zeszłego roku, że nie ważne z kim byle przy korycie.
A w obwodnicę uwierzę jak po niej przejadę. Natomiast wszystko wskazuje na to, że Tomasz kłamał w swoim programie wyborczym.
(11-03-2019) ~ do oławiak
No niestety w Oławie PO mamiło nas latami obwodnicą, więc przez to teraz też patrzę na to chłodnym okiem....ale mam nadzieję, że będzie OK.
(11-03-2019) ~ oławiak
Super sprawa ale jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tej inwestycji.Samo projektowanie nawet 3 lata, a budowa co najmniej drugie tyle . Szmat czasu a papier wszystko przyjmie . Moje pytanie brzmi co się stanie kiedy obecny obóz dobrej zmiany zostanie odsunięty od władzy a zwłaszcza na jesieni . Jak potoczą się losy tej trafionej w punkt inwestycji co wtedy? Na razie to tylko papierek który nie wiele oznacza , zobaczymy co pokaże kwiecień i dalej kolejne miesiące . Chciałbym aby ten most powstał ale wiele już przeżyłem i wiem jak mają się różne inwestycje na terenie Polski , które już dawno powinny funkcjonować a są nadal w powijakach albo na niewiele zaawansowanym etapie . Budowa mostu to nie kładka, rondo , droga ale 3 lata co najmniej projektowania to bardzo długi okres a przez ten czas bardzo wiele może wydarzyć się w Polsce . Cóż będę bardzo bacznie przyglądał tej inwestycji i czekam na konie kwietnia i co dalej? Oby , powodzenia!


OLAWA.TV - Nowe mosty w Oławie

W dniu 11 marca w Sali Rajców oławskiego ratusza odbyła się konferencja prasowa, na której podpisano porozumienie między 6 samorządami w kwestii budowy mostu na rzece Odrze, będący drugą przeprawą przez tą rzekę w Oławie i mostu na rzece Oława, co jest kluczowe dla rozwiązania problemów komunikacyjnych w naszym mieście. Porozumienie dotyczy opracowania dokumentacji m.in. decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Jej przygotowanie może potrwać nawet 3 lata, sama budowa zajmie drugie tyle. Koszt całości inwestycji wyniesie 140 mln zł i znacznej większości pokryte zostanie z rządowego programu.
-> czytaj więcej na OSI - OLAWA.INFO

WiadomościForum
Relacje video, reportaże i transmisje na żywo wydarzeń powiatu oławskiego.

UAD.PL | OSI - OLAWA.INFO 2004 - 2019 | regulamin | polityka prywatności | redakcja | mapa strony | reklama | Od 2007 roku YT: olawa24